خانه » وبلاگ » مرگ مرورگر بیست ساله مایکروسافت

مرگ مرورگر بیست ساله مایکروسافت

  • تاریخ :‌
  • دسته : وبلاگ

مرورگر قدیمی Internet Explorer مایکروسافت که از سال ۱۹۹۵ مورد استفاده کاربران اینترنت است، این روزها به پایان کار خود نزدیک می شود.

به گزارش لایف هکر، این مرورگر که روزگاری محبوب ترین مرورگر اینترنتی محسوب می شد و بیش از ۹۰ درصد از کاربران فضای مجازی از آن استفاده می کردند، این روزها طرفداران چندانی ندارد.

بررسی های موسسه نت مارکت شیر نشان می دهد که سقوط آزاد مرورگر IE به خصوص از سال ۲۰۱۵ و با بازنشسته شدن آن توسط خود مایکروسافت و جایگزینی مرورگر Edge شدت گرفت. در دو سال اخیر مرورگرهای کروم و فایرفاکس هم کاربران زیادی پیدا کرده اند و این امر هم استفاده از IE را بیش از گذشته منسوخ کرده است.

بررسی ها نشان می دهد در سال ۲۰۱۵ حدود ۴۶ درصد از کاربران وب از IE استفاده می کردند، اما این رقم در سال ۲۰۱۶ به ۲۱ درصد کاهش یافت که سقوط قابل ملاحظه ای محسوب می شود.

البته کسانی که با IE خداحافظی کرده اند لزوما به استفاده از Edge روی نیاورده اند، زیرا این مرورگر تنها بر روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ قابل استفاده است. این مرورگر که در ابتدای سال ۲۰۱۶ تنها ۲.۸ درصد از کاربران وب را جذب خود کرده بود، هم اکنون ۵.۳ درصد از کل آنها را به خود اختصاص داده که باز هم رقم چندانی محسوب نمی شود.

در مقابل سهم مرورگر کروم از بازار مرورگرهای اینترنتی از ۳۲ درصد در سال ۲۰۱۵ به ۵۶ درصد در سال ۲۰۱۶ افزایش یافته و فایرفاکس و سافاری متعلق به اپل به ترتیب ۱۲ و ۳.۵ درصد از بازار یاد شده را در اختیار دارند. سه درصد باقی مانده از این بازار هم به مرورگرهایی مانند Opera،Vivaldi  و Brave اختصاص یافته است. کارشناسان معتقدند کاهش استفاده از Internet Explorer به زیر ده درصد در سال ۲۰۱۷ امری کاملا محتمل است.


مطالب مشابه

ارسال نظر

عکس خوانده نمی‌شود

2018 © تمامی حقوق این وب‌سایت برای پیشروسافت محفوظ است.
انصراف
سوالی دارید؟ پاسخگو هستیم