خانه » وبلاگ » عید سعید غدیر خم مبارک باد

عید سعید غدیر خم مبارک باد

  • تاریخ :‌
  • دسته : وبلاگ
 
 
بوی خوش بهشت از کنار آن آبگير، يعنی غدير عرشيان و بهشتيان، جان ها را می نوازد اين چه بوی خوشی است که حتی پس از عبور صدها سال هنوز فضای جان مشتاقان را می نوازد. غدير تکرار اولين است در کلام آخرين، همان کلام نورانی که در اولين پيام، علی را به برادری و وصايت خواند و در غدير، ولايت و امامت او را اعلام فرمود.

عيدغدير، عيد الله اکبر و ارزشمندترين و والاترين عيد اسلامي‏است. هيچ روزی در طول سال، فرخنده ‏تر و مبارک‏ تر از اين روز مقدس نزد شيعيان اهل‏ بيت نيست.

امام صادق(ع) مي‏فرمايد: «ان يوم غدير خم بين الفطر و الاضحی و الجمعه کالقمر بين الکواکب...»؛ روزعيد غدير خم در ميان سه عيد فطر و قربان و جمعه، مانند درخشندگی ماه در ميان ‏ستارگان است. چه تعبير ظريفی امام دارد که عيد غدير را تشبيه به ماه کرده است و ديگر اعياد را به ستاره؛ زيرا در اين روز بزرگ بود که خداوند اعلام کرد: امروز دين را بر شما تکميل کردم و نعمتم را بر شما به اتمام رساندم «اليوم اکملت‏ لکم دينکم و اتممت عليکم نعمتی و رضيت لکم الاسلام دينا»؛ نعمت ‏بزرگ اسلام که از هر نعمتی ارزنده ‏تر و گرانبهاتر است، کامل نمي‏شود و محقق نمي‏گردد جز با ولايت علي‏عليه السلام .

علی در عرش بالا بی نظير است                 علی بر عالم و آدم امير است
به عشق نام مولايم نوشتم                         چه عيدی بهتر از عيد غدير است؟

به اميد روزی که با حضور مولای سبز پوشمان و با همراهی همه مظلومان عالم غدير را جشن بگيريم.


مطالب مشابه

ارسال نظر

عکس خوانده نمی‌شود

2018 © تمامی حقوق این وب‌سایت برای پیشروسافت محفوظ است.
انصراف
سوالی دارید؟ پاسخگو هستیم